Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń: 91-433-69-81 kom:730 703 833 lub napisz do nas: biuro@kominiarze-szczecin.pl
Szlamowanie komina

Przewody kominowe ulegają zniszczeniu już od dnia ich zbudowania. Jest to naturalna kolej rzeczy wynikająca z pełnionych przez nie funkcji. Coraz częściej w mediach słychać na temat zatrucia w mieszkaniach tlenkiem węgla. Ekspertyzy kominiarskie wykonywane już po nieszczęśliwych wydarzeniach najczęściej wskazują na winowajcę w postaci nieszczelności przewodów wentylacyjnych/spalinowych (również przewodów „dymowych”). Dlatego tak ważne dla zdrowia i życia człowieka jest regularne dokonywanie pomiarów szczelności przewodów oraz przeglądów kominiarskich.

Szlamowanie komina metodą ISOKERN

Metoda uszczelniania masą żaroodporną jest alternatywą dla wkładów ze stali żaroodpornej. Doszczelniamy każdy przewód, przede wszystkim tam, gdzie nie można lub są trudności z włożeniem wkładu. Metoda doszczelniania na mokro nie zawęża średnicy przewodu kominowego oraz po wyschnięciu tworzy powierzchnię twardą jak skała. Doszczelnianie na mokro jest około 30% tańsze niż wkład ze stali. Masę żaroodporną stosuje się w przypadku pieców CO (węgiel, drewno) oraz kominków. Doszczelnia ona przewód kominowy pracujący w trybie suchym, którego temperatura spalin przekracza 160°C.

Zadzwoń do nas: 601-780-810

Doszczelnianie odbywa się mechanicznie przez wprowadzanie specjalnego tłoku uszczelniającego od dołu przewodu, natomiast masa jest wlewana od góry i wcierana stopniowo wyciągając tłok uszczelniający do góry specjalną maszyną ustawioną na kominie. W ten sposób wszystkie nieszczelności w kominie zostają doszczelnione, a przewód przybiera kształt tuby o jednolitych równych ściankach. Średnica komina jest jedynie nieznacznie zawężona około 3-4 mm jest to bardzo duży plus w przypadku kominów o małej średnicy.

Informacje

  • Uszczelnianie masą żaroodporną
  • Uszczelnianie jest mało inwazyjne
  • Ścianka poszerza się zaledwie o kilka mm
  • Stosujemy masę uszczelniającą Cermas, Jawar i MasSkorsten
  • Jesteśmy autoryzowanym wykonawcą i dystrybutorem wymienionych mas uszczelniających
  • Najwyższa jakość uszczelniania potwierdzona autoryzacją producentów
  • Stosujemy motedę ISOKERN

CERMAS

test

JAWAR

W ramach usługi szlamowania wykorzystujemy również masy uszczelniające firmy Jawar. Jest to silikatowa masa uszczelniająca wykorzystywana do wewnętrznej renowacji przewodów kominowych oraz wentylacyjnych.

MAS SKORSTEN

test

Zamów już dziś!