Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń: 91-433-69-81 kom: 730 703 833 lub napisz do nas: biuro@kominiarze-szczecin.pl
Szlamowanie komina

Uszczelnianie komina – szlamowanie

Przewody kominowe ulegają zniszczeniu już od dnia ich zbudowania. Jest to naturalna kolej rzeczy wynikająca z pełnionych przez nie funkcji. Coraz częściej w mediach słychać na temat zatrucia w mieszkaniach tlenkiem węgla. Ekspertyzy komina wykonywane już po nieszczęśliwych wydarzeniach najczęściej wskazują na winowajcę w postaci nieszczelności przewodów wentylacyjnych/spalinowych (również przewodów „dymowych”). Dlatego tak ważne dla zdrowia i życia człowieka jest regularne dokonywanie pomiarów szczelności przewodów oraz przeglądów komina. Dzięki nim w przypadku wykrycia nieprawidłowości można zdecydować się na uszczelnianie komina metodą szlamowania i zapobiec tragedii.

Szlamowanie komina metodą ISOKERN

Szlamowanie to uszczelnianie przewodów kominowych od wewnątrz specjalnym produktem. Metoda ta wykorzystuje masę żaroodporną i jest alternatywą dla montażu wkładów kominowych żaroodpornych. Doszczelniamy każdy przewód, przede wszystkim tam, gdzie nie można lub są trudności z włożeniem wkładu. Metoda doszczelniania na mokro nie zawęża średnicy przewodu kominowego oraz po wyschnięciu tworzy powierzchnię twardą jak skała. Uszczelnianie komina na mokro jest ponadto około 30% tańsze niż wkład ze stali. Masę żaroodporną stosuje się w przypadku pieców CO (węgiel, drewno) oraz kominków. Doszczelnia ona przewód kominowy pracujący w trybie suchym, którego temperatura spalin przekracza 160°C.

Zadzwoń do nas: 601-780-810

Uszczelnianie przewodów kominowych odbywa się mechanicznie przez wprowadzanie specjalnego tłoku uszczelniającego od dołu przewodu, natomiast masa jest wlewana od góry i wcierana stopniowo poprzez wyciąganie tłoka uszczelniającego do góry specjalną maszyną ustawioną na kominie. W ten sposób wszystkie nieszczelności w kominie zostają zlikwidowane, a przewód przybiera kształt tuby o jednolitych, równych ściankach. Średnica komina w wyniku przeprowadzenia procedury zostaje jedynie nieznacznie zwężona (około 3-4 mm) – jest to bardzo duży plus w przypadku kominów o małej średnicy.

Informacje na temat uszczelniania przewodów kominowych poprzez szlamowanie

Przegląd lub ekspertyza komina wykazały nieszczelności? Nie warto zwlekać. Jeśli zależy Ci na bezpieczeństwie osób przebywających w budynku oraz mienia, zachęcamy do wykonania uszczelniania komina metodą szlamowania. Podstawowe informacje na temat procedury:

  • uszczelnianie przeprowadzamy masą żaroodporną,
  • uszczelnianie jest mało inwazyjne,
  • ścianka poszerza się zaledwie o kilka mm,
  • stosujemy masę uszczelniającą Cermas, Jawar i MasSkorsten,
  • jesteśmy autoryzowanym wykonawcą i dystrybutorem wymienionych mas uszczelniających,
  • najwyższa jakość uszczelniania potwierdzona autoryzacją producentów,
  • stosujemy metodę ISOKERN.

CERMAS

test

JAWAR

W ramach usługi szlamowania wykorzystujemy również masy uszczelniające firmy Jawar. Jest to silikatowa masa uszczelniająca wykorzystywana do wewnętrznej renowacji przewodów kominowych oraz wentylacyjnych.

MAS SKORSTEN

test

Zamów już dziś!