Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń: 91-433-69-81 kom: 730 703 833 lub napisz do nas: biuro@kominiarze-szczecin.pl
Frezowanie komina

Frezowanie kominów

Jeżeli przepływ spalin przez komin nie odbywa się płynnie, może to oznaczać, że konieczny jest remont przewodu. Zwykle rozwiązuje się ten problem, wykonując przebudowę jego górnej części, jednak wykonywana w ten sposób naprawa komina jest kosztowna i inwazyjna. Znacznie lepszym sposobem na udrożnienie przewodu i zwiększenie jego przepustowości jest frezowanie kominów. To metoda renowacji kanału w sposób zapewniający 100% szczelności, bez konieczności przemurowywania. Uszczelnienie i poszerzenie komina odbywa się od wewnątrz, bez niepotrzebnych remontów.

Zadzwoń do nas: 601-780-810

Na czym polega frezowanie kominów?

Frezowanie to jeden z ważniejszych i trudniejszych zabiegów. Jest to<strong< bezinwazyjna technika pozwalająca na bezpieczne poszerzenie komina, czyli powiększenie jego szybu. Nie ma przy tym konieczności rozkuwania całej jego konstrukcji w celu zainstalowania wkładu, dzięki czemu znacznie obniża się koszty naprawy. Metodę tą można stosować przede wszystkim w przypadku kominów wykonanych z cegły. Dzięki zastosowaniu frezowania w bezpieczny sposób można oczyścić szyb, powiększyć jego przekrój wewnętrzny i w ten sposób przygotować go do instalacji systemu spalinowego.

Wykonując naprawę komina tą metodą, wykorzystuje się specjalne urządzenie (frezarkę kominową), które działając od wewnątrz, usuwa zbędne warstwy cegieł, zaprawy, betonu czy gruzu. Jest to więc bardzo dobry sposób na rekonstrukcję uszkodzonego czy nieszczelnego systemu kominowego. Warto wiedzieć, że operacja ta nie ingeruje w żaden sposób we wnętrze domu czy mieszkania. Frez kominowy działa tylko wewnątrz komina.

Frezowanie komina

Poszerzanie komina – czy warto?

Powiększenie przewodu kominowego jest też zalecane, gdy trzeba poprawić komin lub podłączyć kocioł, kominek lub inne urządzenie grzewcze wytwarzające więcej ciepła niż poprzednio zainstalowane. Frezowanie powinno się odbyć również w przypadku nieszczelnego komina, którego naprawa wymaga zamontowania wkładu kominowego. Co ważne, przy frezowaniu nie ma konieczności przemurowania komina i można go uszczelnić od wewnątrz. Stosowane przez nas wkłady nie tylko wpływają na szczelność, ale również niwelują straty ciepła, wpływając na zwiększenie efektywności systemu grzewczego i obniżenie kosztów jego eksploatacji.

Typowy komin o wymiarach 14 × 14 cm może uzyskać średnicę aż 20 cm! Inne przewody nawet do 24 cm!

Należy pamiętać o tym, że frezowanie kominów, a także ich wszelkie naprawy muszą być koniecznie przeprowadzane przez profesjonalistów. Jest to wymóg, który definiowany jest przez Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych.

Naprawa komina metodą frezowania – zakres usług

W ramach prowadzonej działalności proponujemy:

  • frezowanie kominów (poszerzanie przewodów kominowych)
  • uszczelnianie szybu kominowego poprzez montaż systemów stalowych (kwasoodpornych, żaroodpornych) i ceramicznych.

Efekty

Efekty

Zamów już dziś!