Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń: 91-433-69-81 kom: 730 703 833 lub napisz do nas: biuro@kominiarze-szczecin.pl
Czyszczenie mechaniczne

Czyszczenie komina

Oferujemy usługę czyszczenia komina. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa właściciele budynków są zobowiązani do regularnego sprawdzania stanu przewodów kominowych. Nasza firma zajmuje się między innymi dokonywaniem takich właśnie przeglądów, podczas których można zauważyć pojawiające się w przewodach osady już na wczesnym etapie ich akumulacji. Tym samym możliwe jest zminimalizowanie ryzyka całkowitego zatkania komina.

 

Dlaczego warto zdecydować się na czyszczenie komina?

Regularne przeglądy i podyktowane nimi czyszczenie przewodów kominowych pozwalają uniknąć takich zagrożeń jak zaczadzenie czy wybuch pożaru. Dodatkowo warto zauważyć, że nawet częściowe zaczopowanie brudem przewodu zmniejsza jego ciąg, co powoduje gorszą cyrkulację powietrza. W rezultacie podwyższają się koszty grzewcze. Czyszczenie mechaniczne komina jest zatem czynnością o ogromnym znaczeniu dla bezpieczeństwa domowników, a także zabiegiem wskazanym w przypadku problemów z cyrkulacją powietrza w systemie grzewczym.

 

Kiedy czyszczenie komina jest niezbędne?

Każdy przegląd kończy się wydaniem stosownego zaświadczenia przez wykwalifikowanego kominiarza, poświadczającego zdatność instalacji do użytku. Niekiedy w trakcie sprawdzania stanu przewodów okazuje się, że konieczne jest czyszczenie mechaniczne komina lub nawet jego gruntowny remont. Jeśli podczas przeglądu kominiarz wskaże potrzebę czyszczenia komina, należy niezwłocznie zdecydować się na przeprowadzenie tego zabiegu. Odkładanie na później prac takich jak czyszczenie, poszerzanie lub naprawa komina może skutkować zagrożeniem życia mieszkańców lub użytkowników budynku. W przypadku pożaru zaś dojdzie do znacznego podwyższenia kosztów remontu.

 

Jak przeprowadza się czyszczenie komina?

Udrożnienie przewodów dymnych może się odbywać na kilka sposobów. Najbardziej powszechnymi metodami, za pomocą których pozbyć się można niewielkich zabrudzeń, są: wypalanie sadzy oraz ręczne czyszczenie przewodu kominowego za pomocą szczotek. Niektóre osady, takie jak powstająca sadza szklista, są jednak trudniejsze w usunięciu. Aby osiągnąć pożądany efekt należy zastosować specjalistyczny sprzęt. Nasza firma przeprowadza czyszczenie komina w sposób profesjonalny i sprawny. Dysponujemy wykwalifikowanym personelem oraz sprzętem najnowszej generacji. Proponujemy usuwanie sadzy szklistej i twardej za pomocą giętego zwoju z ruchomą głowicą i łańcuchem. Wskutek rotacji łańcuchy głowicy zostają rozparte i uderzają w ścianki komina, odbijając sadzę, co skutkuje oczyszczeniem komina. Wykorzystywana przez nas metoda mechanicznego czyszczenia komina gwarantuje bezpieczeństwo i bardzo dobre rezultaty. Jest też niedroga i nieinwazyjna.

Zakres usług w ramach czyszczenia mechanicznego obejmuje:

  • czyszczenie mechaniczne skrajnie zanieczyszczonych lub zasmołowanych przewodów kominowych,
  • rozbijanie sadzy szklistej oraz smoły w kominach murowanych.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!

Efekty

Zamów już dziś