Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń: 91-433-69-81 kom: 730 703 833 lub napisz do nas: biuro@kominiarze-szczecin.pl
Czyszczenie mechaniczne

Czyszczenie mechaniczne komina

Ze względu na zagrożenie zaczadzeniem bądź niebezpieczeństwo pożaru należy regularnie dokonywać przeglądów przewodów kominowych, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Przegląd kończy się wydaniem stosownego zaświadczenia przez wykwalifikowanego kominiarza. W trakcie jego przeprowadzania może się jednak okazać, że konieczne jest czyszczenie mechaniczne komina lub nawet jego gruntowny remont. Odkładanie na później prac takich jak czyszczenie lub poszerzanie komina jest zagrożeniem dla życia, a w przypadku pożaru dochodzi do znacznego podwyższenia kosztów napraw. Ponadto nawet częściowe zaczopowanie brudem przewodu zmniejsza jego ciąg, co powoduje gorszą cyrkulację powietrza. W rezultacie podwyższają się koszty grzewcze.

Jak przeprowadza się czyszczenie komina?

Udrożnienie przewodów dymnych może się odbywać na wiele sposobów. Popularnymi metodami są: wypalanie sadzy oraz ręczne usuwanie zabrudzeń za pomocą szczotek. Niektóre zabrudzenia, takie jak powstająca sadza szklista, wymagają zastosowania specjalistycznego sprzętu, aby uzyskać pożądany efekt. Nasza firma przeprowadza czyszczenie komina w sposób profesjonalny i sprawny – za sprawą wykwalifikowanego personelu oraz sprzętu najnowszej generacji. Proponujemy usuwanie sadzy szklistej i twardej za pomocą giętego zwoju z ruchomą głowicą i łańcuchem. Wskutek rotacji łańcuchy głowicy zostają rozparte i uderzają w ścianki komina, odbijając sadzę, co skutkuje oczyszczeniem komina.

Wykorzystywana przez nas metoda mechanicznego czyszczenia komina gwarantuje bezpieczeństwo i bardzo dobre rezultaty. Jest też niedroga i nieinwazyjna.

Zakres usług w ramach czyszczenia mechanicznego obejmuje:

  • czyszczenie mechaniczne skrajnie zanieczyszczonych lub zasmołowanych przewodów kominowych,
  • rozbijanie sadzy szklistej oraz smoły w kominach murowanych.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!

Efekty

Zamów już dziś