Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń: 91-433-69-81 kom: 730 703 833 lub napisz do nas: biuro@kominiarze-szczecin.pl

Naprawa komina

Zabrudzenia o smolistym charakterze to sygnał, który może świadczyć o tym, że konieczny jest przegląd, czyszczenie, a niekiedy nawet i gruntowna naprawa komina. Narażony na nieustanne działanie spalin podlega on naturalnym procesom niszczenia, na które warto szybko reagować przede wszystkim w trosce o własne zdrowie i bezpieczeństwo. Ponieważ komin znajduje się na zewnątrz budynku, duży wpływ na jego stan mają trudne warunki atmosferyczne, w tym silny wiatr, skrajne temperatury oraz opady deszczu czy śniegu. Czynniki te negatywnie oddziaływają na obudowę komina, powodując pęknięcia na jej powierzchni.

Jeżeli zetknęli się Państwo z którymś z powyższych problemów, zapraszamy do kontaktu. Nasi fachowcy wykonają dokładny przegląd systemu kominowego, a w razie potrzeby podejmą odpowiednie działanie w celu jego naprawy.

Jakie metody naprawcze stosujemy?

Naprawa systemów kominowych może dotyczyć zarówno ich górnej części wystającej nad dach, jak i elementów wewnętrznych. W sytuacji, gdy dojdzie do silnego zanieczyszczenia wlotu komina, można wykonać jego przemurowanie. Nowocześniejszym i ekonomiczniejszym rozwiązaniem jest jednak frezowanie kominów, czyli metoda polegająca na udrożnieniu przewodów i poszerzeniu ich objętości od wewnątrz. Pozwala na przywrócenie płynnego przepływu spalin bez konieczności wykonywania dużych remontów.

Na sprawność instalacji grzewczych i bezpieczeństwo ich użytkowników wpływ ma również szczelność przewodów kominowych. W celu utrzymania jej na odpowiednim poziomie zaleca się wykonywanie regularnych przeglądów. Jeżeli jednak ekspertyzy kominiarskie wykażą nieprawidłowości w tym zakresie, należy przeprowadzić uszczelnianie komina. W ramach naszych usług wykonujemy je metodą szlamowania.