Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń: 91-433-69-81 kom: 730 703 833 lub napisz do nas: biuro@kominiarze-szczecin.pl

Naprawa komina

Nasza firma oferuje fachową pomoc w przypadku uszkodzeń komina. Nieprawidłowości mogą pojawiać się zarówno na zewnętrznej powierzchni instalacji, jak i wewnątrz przewodu. Zajmujemy się dokonywaniem regularnych przeglądów oraz w razie konieczności profesjonalną naprawą kominów, obejmującą między wymianę wkładów kominowych.

 

Kiedy konieczny jest remont komina?

Wskazaniem do naprawy komina mogą być różnorodne zjawiska. Pierwszym z nich są zabrudzenia o smolistym charakterze. Komin narażony jest na nieustanne działanie spalin, pod wpływem których ulega naturalnym procesom niszczenia. Takie zabrudzenia stanowić powinny pierwszy sygnał ostrzegawczy. W razie ich zaobserwowania należy zgłosić się do zakładu kominiarskiego w celu przeprowadzenia przeglądu, czyszczenia, a niekiedy nawet i gruntownej naprawy komina.

Ponieważ komin lub jego część znajdują się na zewnątrz budynku, duży wpływ na stan systemu kominowego mają także trudne warunki atmosferyczne, w tym silny wiatr, skrajne temperatury oraz opady deszczu czy śniegu. Czynniki te negatywnie oddziaływają na obudowę komina, powodując pęknięcia na jej powierzchni. Takie uszkodzenia również wymagają właściwiej reakcji.

 

Naprawa komina – jakie metody stosujemy?

Naprawa systemów kominowych może dotyczyć zarówno ich murowanej obudowy, górnej części wystającej nad dach, jak i elementów wewnętrznych. W sytuacji, gdy dojdzie do silnego zanieczyszczenia wlotu komina, można wykonać jego przemurowanie. Napraw murarskich wymagają także różnego rodzaju pęknięcia w powierzchni obudowy. Nowoczesnym i ekonomicznym rozwiązaniem problemu niedrożności przewodów jest zaś frezowanie kominów, czyli metoda polegająca na poszerzeniu ich objętości od wewnątrz. Pozwala ona na przywrócenie płynnego przepływu spalin. Niekiedy konieczna okazać się może wymiana wkładu kominowego, zwłaszcza jeśli remont związany jest z wymianą kotła grzewczego.

 
Na sprawność instalacji grzewczych i bezpieczeństwo ich użytkowników wpływ ma również szczelność przewodów kominowych. W celu utrzymania jej na odpowiednim poziomie zaleca się wykonywanie regularnych przeglądów. Jeżeli jednak ekspertyzy kominiarskie wykażą nieprawidłowości w tym zakresie, należy przeprowadzić uszczelnianie komina. W ramach naszych usług naprawczych wykonujemy je metodą szlamowania.
 
Jeżeli zetknęli się Państwo z którymkolwiek z opisanych wyżej problemów, zachęcamy do kontaktu. Nasi fachowcy wykonają dokładny przegląd systemu kominowego, a w razie potrzeby podejmą odpowiednie działania w celu jego naprawy. Sprawnie funkcjonujący przewód kominowy to gwarancja bezpieczeństwa dla domu i jego mieszkańców. Nie warto zwlekać – w razie nieprawidłowości jak najszybciej trzeba przeprowadzić remont komina.