Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń: 91-433-69-81 kom: 730 703 833 lub napisz do nas: biuro@kominiarze-szczecin.pl

Montaż wkładów kominowych żaroodpornych

Specjalizujemy się w montażu wkładów kominowych żaroodpornych, zwanych też wysokotemperaturowymi. Doskonale radzą sobie one z odprowadzaniem spalin z kotłów na paliwa stałe, takich jak drewno, węgiel czy ekogroszek. W przypadku kotłów gazowych i olejowych lepszym rozwiązaniem jest natomiast montaż wkładów kominowych kwasoodpornych, również znajdujących się w naszej ofercie.

Zajmujemy się sprzedażą oraz instalacją systemów kominowych. W ramach naszych usług wykonujemy najpierw wstępny przegląd i czyszczenie mechaniczne komina. Następnie przeprowadzamy montaż w sposób standardowy – poszczególne elementy rury wpustowej wprowadzamy do kanału od strony dachu, a dokładnie przez wylot komina.
Na budowę wkładu żaroodpornego składają się również:

  • trójnik łączący wkład kominowy z piecem,
  • wyczystka zbierająca pozostałości po spalaniu,
  • odkraplacz zbierający skropliny i zapobiegający ich dostawaniu się do pieca.

Koniecznym elementem wysokotemperaturowych wkładów kominowych są specjalne daszki wieńczące komin, zabezpieczające instalację przed silnym wiatrem czy opadami. Elementem opcjonalnym natomiast – choć wartym inwestycji – jest dodatkowe lub częściowe ocieplenie wkładu, które nie tylko poprawia jego parametry pracy, ale i zwiększa żywotność.

 

Czym charakteryzują się wkłady kominowe żaroodporne?

Wkłady żaroodporne to instalacje przystosowane do przepływu spalin wysokotemperaturowych. Sprawdzają się w temperaturze przekraczającej 550°C. Ponieważ są odporne na pożar sadzy, stanowią doskonałe zabezpieczenie komina i zapewniają bezawaryjną pracę całego systemu. Kolejną ich zaletą jest niepodatność na korozję.

Do produkcji żaroodpornych wkładów kominowych wykorzystuje się zazwyczaj blachę stalową typu 1.4404 o średniej grubości 1 mm. Tego typu rury wsadowe dostępne są nie tylko w wersji okrągłej, ale i owalnej. Nadają się do montażu w przewodach kominowych o przekroju kwadratowym oraz prostokątnym.