Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń: 91-433-69-81 kom: 730 703 833 lub napisz do nas: biuro@kominiarze-szczecin.pl

Montaż wkładów kominowych żaroodpornych

Specjalizujemy się w montażu wkładów kominowych żaroodpornych, zwanych też wysokotemperaturowymi, które doskonale radzą sobie z odprowadzaniem spalin z kotłów na paliwa stałe, takich jak drewno, węgiel czy ekogroszek. W ramach naszych usług wykonujemy także wstępny przegląd i czyszczenie mechaniczne komina. Montaż przeprowadzamy w sposób standardowy – poszczególne elementy rury wpustowej wprowadzamy do kanału od strony dachu, a dokładnie przez wylot komina.
Na budowę wkładu żaroodpornego składają się również:

  • trójnik,
  • wyczystka,
  • odkraplacz.

Zakończeniem wysokotemperaturowych wkładów kominowych na zewnątrz budynku są specjalne daszki, zabezpieczające instalację przed silnym wiatrem czy opadami. Elementem opcjonalnym, ale wartym inwestycji, jest dodatkowe lub częściowe ocieplenie wkładu, które nie tylko poprawia jego parametry pracy, ale i zwiększa żywotność.

Co wyróżnia wkłady żaroodporne?

Wykłady żaroodporne to instalacje przystosowane do przepływu spalin wysokotemperaturowych. Ponieważ są odporne na pożar sadzy, stanowią doskonałe zabezpieczenie komina i zapewniają bezawaryjną pracę całego systemu. Do ich produkcji wykorzystuje się zazwyczaj blachę stalową typu 1.4404. o średniej grubości 1 mm. Ponieważ wkłady żaroodporne dostępne są nie tylko w wersji okrągłej, ale i owalnej, nadają się do montażu w przewodach kominowych o przekroju prostokątnym, co pozwala na zwiększenie ich przepustowości.