Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń: 91-433-69-81 kom: 730 703 833 lub napisz do nas: biuro@kominiarze-szczecin.pl

Montaż wkładów kominowych kwasoodpornych

Montaż wkładów kominowych kwasoodpornych to usługa skierowana zarówno do klientów prywatnych, jak i firm. Instalacje te sprawdzają się bowiem równie dobrze w budownictwie mieszkaniowym i przemysłowym. Wspierają działanie systemów wentylacyjnych i wspomagają prawidłowe odprowadzanie spalin z systemów kominowych z piecem opalanym gazem lub olejem.

Wkłady kwasoodporne dzielą się na:

  • okrągłe – standardowe,
  • owalne – do przewodów kominowych starego typy, prostokątnych.

Montaż wkładu kominowego wymaga dokonania odpowiednich pomiarów i sprawdzenia drożności kanału, w którym ma być on umieszczony. Poszczególne elementy instalacji wprowadzane są do przewodu ceglanego od strony dachu na napiętej linie. Montaż wkładu kwasoodpornego wymaga też wykucia otworów w ścianie kotłowni w celu zamontowania trójnika, wyczystki i odkraplacza komina. Istotnym elementem układu jest także specjalny daszek kominowy, tzw. strażak, montowany na zewnątrz budynku, który chroni instalację przed silnym wiatrem czy deszczem.

Jeżeli chcą Państwo, by wszystkie prace zostały przeprowadzone sprawnie i fachowo, zapraszamy do skorzystania w tym zakresie z usług naszej firmy.

Właściwości wkładów z blachy kwasoodpornej

Montaż wkładów kominowych z blachy kwasoodpornej to inwestycja w wysoką jakość i bezpieczeństwo użytkowników danego budynku. Elementy te odprowadzają spaliny na zewnątrz komina i chronią go przed zamakaniem. Blacha kwasoodporna, z której są wykonane, ma właściwości antykorozyjne, dzięki czemu wkłady nie rdzewieją mimo dużego narażenia na działanie wilgoci oraz roztworów alkaicznych czy kwasów, które są efektem wytwarzania spalin niskotemperaturowych, Ponieważ jedną z ich cech jest także odporność na ogień, nie ulegają odkształceniom, pęknięciom czy innym uszkodzeniom podczas pracy w warunkach wysokiej temperatury. W celu utrzymania wkładów z blachy nierdzewnej jak najdłużej w dobrym stanie wystarczy jednak pamiętać o dokonywaniu okresowym czyszczeniu komina i dokonywaniu regularnych przeglądów.