Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń: 91-433-69-81 kom: 730 703 833 lub napisz do nas: biuro@kominiarze-szczecin.pl

Czym się różni komin nadciśnieniowy od podciśnieniowego?

Komin jest częścią budynku służącą do odprowadzania na zewnątrz nieruchomości produktów ubocznych w postaci spalin i skażonego powietrza, wytwarzanych podczas zużycia paliwa. Może być wolno stojący, zainstalowany wewnątrz domu, jak również przylegający do jednej ze ścian. Występuje w formie murowanej, betonowej oraz jako konstrukcja stalowa, w której umieszczone są pionowe przewody. Jakie są różnice między rodzajami kominów? Czy do każdego rodzaju spalin ma zastosowanie ten sam typ komina? Zapraszam do lektury i poznania odpowiedzi na postawione pytania.

Jakie są rodzaje kominów?

W każdym budynku, w którym ogrzewanie bazuje na wykorzystaniu kotła grzewczego lub kominka, musi być zamontowany odpowiedni system kominowy oraz wentylacyjny. W związku z tym budowa komina jest koniecznością. Ze względu na rodzaj wykonywanej pracy, można je podzielić na kilka rodzajów:

  1. pod względem ciśnienia:
  1. z uwagi na kondensację skroplin:
  1. w zależności od temperatury spalin:
  1. ze względu na odporność na pożar sadzy:

Funkcje i rodzaje kanałów kominowych

Kanał kominowy umieszczony jest w kominie. To właśnie za jego pośrednictwem odprowadzane są spaliny oraz dym. Możemy je podzielić ze względu na rodzaj usuwanych nieczystości na:

Wróć do bloga