Szlamowanie

Przewody kominowe ulegają zniszczeniu już od dnia ich zbudowania. Jest to naturalna kolej rzeczy wynikająca z pełnionych przez nie funkcji. Coraz częściej w mediach słychać na temat zatrucia w mieszkaniach tlenkiem węgla. Ekspertyzy kominiarskie wykonywane już po nieszczęśliwych wydarzeniach najczęściej wskazują na winowajcę w postaci nieszczelności przewodów wentylacyjnych/spalinowych (  również przewodów "dymowych" ). Dlatego tak ważne dla zdrowia i życia człowieka jest regularne dokonywanie pomiarów szczelności przewodów oraz przeglądów kominiarskich.

- ZADZWOŃ DO NAS! 516 313 432 -

Szlamowanie komina metodą ISOKERN - tynkowanie odśrodkowe, uszczelnianie wewnętrznych ścianek przewodów kominowych.

Metoda uszczelniania masą żaroodporną jest alternatywą dla wkładów ze stali żaroodpornej. Doszczelniamy każdy przewód, przede wszystkim tam gdzie nie można lub są trudności z włożeniem wkładu. Metoda doszczelniania na mokro nie zawęża średnicy przewodu kominowego oraz po wyschnięciu tworzy powierzchnię twardą jak skała. Doszczelnianie na mokro jest około 30% tańsze niż wkład ze stali. Masę żaroodporną stosuje się w przypadku pieców CO (węgiel, drewno, pelet) oraz kominków.

Doszczelnianie odbywa się mechanicznie przez wprowadzanie specjalnego tłoku uszczelniającego od dołu przewodu, natomiast masa jest wlewana od góry i wcierana stopniowo wyciągając tłok uszczelniający do góry specjalną maszyną ustawioną na kominie. W ten sposób wszystkie nieszczelności w kominie zostają doszczelnione, a przewód przybiera kształt tuby o jednolitych równych ściankach. Średnica komina jest jedynie nieznacznie zawężona około 3-4 mm jest to bardzo duży plus w przypadku kominów o małej średnicy.

Informacje

  • Uszczelnianie masą żaroodporną,
  • Uszczelnianie jest mało inwazyjne,
  • Ścianka poszerza się zaledwie o kilka MM!
  • Stosujemy masę uszczelniającą MAS SKORSTEN! Jesteśmy AUTORYZOWANYM wykonawcą!
  • Stosujemy motedę ISOKERN!

masskorsten-masa-do-uszczelniania-kominow-opakowanie

MAS SKORSTEN

masskorsten

logo_

Jesteś zainteresowany naszymi usługami?